Executive Council

Name  Position on Executive Council  Organization Represented 
Gil McGowan President AFL
Siobhán  Vipond Secretary Treasurer  AFL
Daryll Miller Vice President  ATU
Zul Vira Vice President  ATU
Marle Roberts Vice President  CUPE
Yvonne Fast Vice President  CUPE
Robert Scobel Vice President  CUPW
Lisa Polsom Vice President  CUPW
Craig Macdonald Vice President  AFFA
Brad Readman Vice President  AFFA
Dean Milton Vice President  IBB
Rob Key Vice President  IBB
Roberta Hykawy Vice President  IBEW
John White Vice President  IBEW
Kevin Clark Vice President  IAMAW
Gary Savard Vice President  Ironworkers
Damian Petti Vice President  IATSE 212
Kevin Lecht Vice President  Insulators 110
Mike Parker Vice President  HSAA
Donna Farquharson Vice President  HSAA
Krysty Munns Vice President  PSAC
Elaine Alt Vice President  PSAC
Theresa McLaren Vice President  UFCW
Devin Yeager Vice President  UFCW
Heather Smith Vice President  UNA
Daphne Wallace Vice President  UNA
Don Boucher Vice President  Unifor
Joie Warnock Vice President  Unifor
Scott Lunny Vice President  USW
Fallon Gilbert Vice President  USW
Grace Thostenson Vice President  UUWA
Peter Skimming Vice President  Triple 999
Yvonne Bootsman Vice President  Triple 999
Ron Klassen Aboriginal Workers Rep  
Darlene Cardinal Aboriginal Workers Rep  
Jay Bennett Pride Workers Rep  
Stephanie Pickett Pride Workers Rep  
Cheryl Watamaniuk Women Rep-Private Sector  
Denise Palmer Women Rep-Public Sector  
Joyce Pui-Porretta Workers of Colour Rep  
Ajay Sharma Workers of Colour Rep  
Evan Stratichuk Young Workers Rep   
Heather Lazette Young Workers Rep  
 [vacant] Aboriginal Workers Rep (Alt)  
 [vacant] Aboriginal Workers Rep (Alt)  
Dennis Gane Pride Workers Rep (Alt)  
 [vacant] Pride Workers Rep (Alt)  
 Kim Creller  Young Workers Rep (Alt)  
Valerie Saliba Women Rep-Private Sector (Alt 1)  
Christianne Hall Women Rep-Private Sector (Alt 2)  
Shanda Gane Women Rep-Public Sector (Alt)  
Sam Nuako Workers of Colour Rep (Alt)  
Yesi Barrios Workers of Colour Rep (Alt)  
Alex Shevalier CDLC Rep  
Bruce Fafard EDLC Rep  
Richard Merrick LDLC Rep  
Sharon Stolz MHDLC Rep  
Sandi Hayes RDDLC Rep  
Linda Travers
YDLC Rep  
Steve Kelly WBDLC Rep  
Clifton Campbell MHDLC Rep (Alt)  
Lesley Baker CDLC Rep (Alt)  
Melissa Field
EDLC Rep (Alt)
 
James Finnigan LDLC Rep (Alt)  
[vacant] RDDLC Rep (Alt)  
     
0 Listings