Executive Council

Name  Position on Executive Council  Organization Represented 
Gil McGowan President AFL
Siobhán  Vipond Secretary Treasurer  AFL
Daryll Miller Vice President  ATU
Zul Vira Vice President  ATU
Lisa McPherson Vice President  CUPE
Rory Gill Vice President  CUPE
Chris Flett Vice President OE 955
Michael Bourgeois Vice President OE 955
Nancy Dodsworth Vice President  CUPW
James Finnigan Vice President  CUPW
[vacant] Vice President  AFFA
Brad Readman Vice President  AFFA
Hugh MacDonald Vice President  IBB
[vacant] Vice President  IBB
Roberta Hykawy Vice President  IBEW
[vacant] Vice President  IBEW
Kevin Clark Vice President  IAMAW
Gary Savard Vice President  Ironworkers
Damian Petti Vice President  IATSE 212
Kevin Lecht Vice President  Insulators 110
Mike Parker Vice President  HSAA
Donna Farquharson Vice President  HSAA
Ryan Ermet Vice President LiUNA
Elizabeth Johannson Vice President NASA
Scott Harris Vice President NASA
Krysty Thomas Vice President  PSAC
Kirsten Strachey Vice President  PSAC
Theresa McLaren Vice President  UFCW
David Smith Vice President  UFCW
Heather Smith Vice President  UNA
Daphne Wallace Vice President  UNA
Scott Lunny Vice President  USW
Donna Hokiro Vice President  USW
Waylon Pye Vice President  UUWA
Peter Skimming Vice President  Triple 999
Ron Klassen Indigenous Workers Rep  
Darlene Cardinal Indigenous Workers Rep  
Jay Bennett Pride Workers Rep  
Stephanie Pickett Pride Workers Rep  
Cheryl Watamaniuk Women Rep-Private Sector  
Kathleen Mpulubusi Women Rep-Public Sector  
Joyce Pui-Porretta Ethnically Diverse Rep  
Sam Nuako Ethnically Diverse Rep  
[vacant] Young Workers Rep   
[vacant] Young Workers Rep  
[vacant] Indigenous Workers Rep (Alt)  
[vacant] Indigenous Workers Rep (Alt)  
Renee Dunn Pride Workers Rep (Alt)  
[vacant] Pride Workers Rep (Alt)  
[vacant] Young Workers Rep (Alt)  
Charmaine St. Germain Women Rep-Private Sector (Alt)  
Sheri Carter Women Rep-Public Sector (Alt)  
Gursharan Gill Ethnically Diverse Rep (Alt)  
[vacant] Ethnically Diverse Rep (Alt)  
Alex Shevalier CDLC Rep  
Greg Mady EDLC Rep  
Krysty Thomas LDLC Rep  
Sharon Stolz MHDLC Rep  
Kyle Johnston RDDLC Rep  
Kyle Murphy WBDLC Rep  
Linda Travers YDLC Rep  
Lesley Baker CDLC Rep (Alt)  
Len Legault EDLC Rep (Alt)  
Cole Morgan LDLC Rep (Alt)  
Clifton Campbell MHDLC Rep (Alt)  
Marie Grabowski RDDLC Rep (Alt)  
     
0 Listings